Policové regály
Policové regály

KONZOLOVÉ REGÁLY

Konzolový regálový systém svým charakterem provedení představuje ideální řešení pro ukládání různých druhů tyčového nebo deskového materiálu (jako například tyče, trubky, pruty, svitky, desky, plechy atd.), pokud jeden rozměr skladovaného materiálu výrazně převyšuje běžný standardní rozměr pro ukládání do paletového regálu.

Jeho výhodou je schopnost pojmout různé délky, tvary a rozměry ukládaného materiálu při zajištění vysoké nosnosti jednotlivých ukládacích úrovní, přehlednost skladovaného materiálu a okamžitý přístup ke skladovanému materiálu. Nejčastější využití konzolového regálového systému je ve skladech s hutním materiálem, ve výrobních procesech nebo jako vstupní zásobník materiálu před výrobními linkami. Regálový systém od společnosti PROMAN zahrnuje bezplatnou nabídku včetně projektu založeného na zvážení vstupních prostorových a manipulačních požadavků, dopravu a montáž, možnost kontrolních prohlídek, záručního a pozáručního servisu. Samozřejmostí jsou certifikáty státní strojírenské zkušebny a splnění náročných podmínek evropských norem.


Konstrukce konzolových regálů

Konzolové regály slouží pro ukládání především dlouhých dílů bez nutnosti užití palety. Díly mohou být svazkovány nebo ukládány jednotlivě. Regály jsou určeny jak pro instalaci do vnitřního prostředí skladovacích hal a výrobních budov, tak i do venkovního prostředí, vždy však na kvalitní betonovou podlahu. Jsou konstrukčně navrženy podle přání a požadavků uživatele na způsob skladování a ukládání materiálu, a na požadované zatížení jednotlivých ukládacích úrovní. Vzhledem k tomu, že přání a požadavky uživatele jsou různorodé (rozteč sloupů, délka sloupů, délka ukládacích konzol, počet ukládacích konzol, zatížení konzol, vybavení regálu podlážkami atd.), je každý konzolový regál řešen jako samostatný celek navržený dle potřeb zákazníka. Konzolové regály jsou samonosné montované konstrukce z částečně svařovaných dílů. Vyrábí se z běžných ocelových válcovaných profilů, které jsou zpevněny pomocí vodorovných propojení a zavětrovacích táhel s napínači.

Přednosti konzolových regálů

Universální a flexibilní skladovací systém. Vhodný pro skladování velkoformátového materiálu. Variabilní řešení.

další výhody >>
Napište nám o další informace

Potřebujete-li poradit nebo máte zájem o další informace, zanechte nám kontakt a rádi Vám zavoláme zpět.
Poslat dotaz

Zakoupit na eshopu

Dodávka regálu obsahuje:

 • Sloup s nohou včetně kotvení
 • Konzoly včetně spojovacího materiálu
 • Vodorovné a svislé zavětrování
 • Tabulky nosností
 • Možnost doplnění střešní a stěnové konstrukce, bočního vedení pro vozík

Volitelné příslušenství

 • rohové zábrany
 • boční ochrany regálů
 • označení skladových míst a řad regálů
 • boční vedení pro třícestný vysokozdvižný vozík
 • příčníky pro palety a sudy
 • zasítění nebo zaplechování stěn regálů
 • roštové výplně (podlážky)
 • dřevotřískové výplně (podlážky)
 • plechové výplně (podlážky)
 • roznášecí plech zatížení

3D model s popisky

Konstrukce konzolových regálů
Konzolové regály

Konzolové regály

Konzolové regály jsou běžně konstruovány na zatížení jednotlivých konzol od 50 kg do 2000 kg, délkou ukládacích konzol od 500 mm do 2000 mm, s roztečemi sloupů dle délky ukládaného materiálu a jeho hmotnosti, a s výškou sloupu běžně od 2000 mm, podle počtu ukládacích konzol.

Sloupy

Sloupy

Sloupy konzolových regálů s nohou jsou vyrobeny z ocelových válcovaných profilů typu IPE. Spoj sloupu s opěrnou nohou je proveden jako šroubovaný nebo svařovaný. Na čelních stranách mají sloupy otvory, které slouží k uchycení ukládacích konzol ve výškové přestavitelné rozteči 100 mm. Profil sloupu je různý podle požadovaného zatížení, jeho výšky a je určen počtem ukládacích konzol.

Ukládací konzoly

Ukládací konzoly

Ukládací konzoly jsou převážně vyrobeny z ocelových válcovaných profilů typu IPE, případně TR4HR. Konzoly jsou uchyceny přes kovovou patku šroubovým spojem na sloup regálu. Na konci jsou opatřeny úchytem pro koncový kolík proti odvalení materiálu.

Povrchová úprava

Povrchová úprava

Povrchová úprava konzolového regálu je standardně provedena pro použití do vnitřního prostředí nástřikem barvy v požadovaném barevném odstínu RAL, případně žárovým zinkováním do venkovního prostředí.